Opony 16.9R46 - AlleOpony24

Opony 16.9R46

Subcategories

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Opony w rozmiarze 16.9R46 przeznaczone są do maszyn i pojazdów rolniczych.

Oznaczenie 16.9R46 należy czytać w następujący sposób: Pierwsza wartość (w tym przypadku wynosi ona 16.9), oznacza szerokość opony. Nie jest to jednak wymiar dokładny ponieważ może minimalnie różnić się między produktami różnych producentów. Im klasa opony jest wyższa tym rozmiar ten będzie bardziej zbliżony do wybitego na oponie. Najczęściej tolerancja wymiarowa wacha się od 0.2% do 0.5%. Jest to wielkość podana w calach. W zapisie milimetrowym będzie to 429.26 mm. Ostatni wymiar to średnica otworu opony. Możemy z niego wyczytać na jakiej feldze dany produkt należy zamontować. W przypadku rozmiaru 16.9R46 wartość ta wynosi 46 i wyrażona jest w calach. Na podstawie tych wartości bez problemu odnajdziemy produkt idealnie pasujący do naszego pojazdu.

Produkty dostępne w tej kategorii należą do grupy opon radialnych charakteryzujących się wysoką wytrzymałością i niskimi oporami toczenia przy zachowaniu dużej nośności. O konstrukcji radialnej informuje nas litera "R" występująca w rozmiarze przed wymiarem średnicy.

Jeżeli nadal masz problem z dobraniem alternatywnego rozmiaru do swojego pojazdu skorzystaj z naszego kalkulatora zamienników gdzie w prosty sposób znajdziesz wszystkie dostępne odpowiedniki. Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego pod numerem 789 444 575. Nasi doradcy pomogą Ci dobrać odpowiedni rozmiar.