Opony 265/60R18 - AlleOpony24

Opony 265/60R18

Subcategories

Jest 43 produktów.

Pokazano 1-43 z 43 pozycji

Klimat na całym świecie zmienia się z roku na rok. O tym, że warunki atmosferyczne zasadniczo wpływają na bezpieczeństwo na drogach, nie trzeba nikogo przekonywać. Już wiele razy pogoda zaskoczyła kierowców, dlatego by bezpiecznie poruszać się pojazdem, konieczne jest posiadanie odpowiednich opon dostosowanych do pogody. W naszej ofercie dostępne są modele zimowe oraz letnie, a także pośrednie, które można stosować w obu przypadkach.

Ogumienie 265/60R18 charakteryzuje się efektywnością energetyczną różnych klas, które przekładają się zarówno na niski poziom zużycia paliwa, niższy hałas, lepszą przyczepność koła na mokrej nawierzchni, a także krótszą drogę hamowania.

Podczas zakupu opon samochodowych warto mieć na uwadze, iż ogumienie letnie i zimowe różni się między sobą materiałem, z którego jest wytwarzane. Ponadto struktura bieżników jest odmienna. Ogumienie zimowe ma więcej lamelek, czyli charakterystycznych przecięć, dzięki którym, guma lepiej trzyma się nawierzchni na śliskich i ośnieżonych drogach. Opony letnie o wiele lepiej radzi sobie na mokrej nawierzchni asfaltu. Alternatywą jest ogumienie całoroczne, dzięki któremu nie trzeba pamiętać o wymianie co pół roku.