Opony Ciężarowe Linglong - sklep AlleOpony24.pl

Opony Ciężarowe Linglong


LingLong - jedna z największych, azjatycki marek opon

Marka LingLong często wydaje się nieco mniej znana w naszej okolicy i niewielu z nas może powiedzieć, by o niej słyszało. Jednakże jest to jedna z największych marek opon na świecie i być może również użytkowałeś ogumienie produkcji tego chińskiego potentanta, a nawet nie miałeś tego świadomości.

Obecnie marka LingLong należy do ścisłej trójki producentów opon pochodzenia chińskiego. To gwarantuje jej miejsce w pierwszej dwudziestce producentów opon na świecie, a taką pozyzję udało się wypracować w niecałe 50 lat, co jest raczej średnią długością funkcjonowania na tym rynku (większość marek ma dłuższą historię).

Sama marka LingLong posiada obecnie trzy zakłady produkcyjne w samych Chinach - w Zhaoyuan City, Deshou i Liuzhou. Jej strategia zakłada ostatecznie uruchomienie również trzech zakładów produkcyjnych poza Chinami. Obecnie udało się to w Tajlandii, gdzie istnieje fabryka LingLong od 2013 roku. To właśnie on zajmuje się produkcją opon między innymi do samochodów ciężarowych i autobusów.

Obecnie marka LingLong to zdolności produkcyjne wynoszące 51 milionów sztuk rocznie. Plany dalszego rozwoju marki są już w zasadzie ułożone w całości - kolejne fabryki w Europie czy w Ameryce, 90 milionów sztuk opon produkowanych w ciągu roku i miejsce w pierwszej dziesiątce światowych producentów opon. Plany ambitne, ale marka ta dowodzi, że ma szansę je zrealizować.

Obecnie posiada ponad 300 patentów i 60 standardów w samych Chinach. W fekcie, jest to marka dostarczająca oryginalnego wyposażenia do takich marek jak Ford, Volkswagen, Tata, Nissan, Fiat, Hyundai i wiele innych.

W naszym kraju opony LingLong są przeznaczone do wielu pojazdów i znajdują zastosowania w wielu branżach. Duży nacisk położony jest na pojazdy typu TBR oraz lekkie ciężarówki, czyli zasadniczo opony przemysłowe. Marka LingLong dowodzi, że można wyprodukować naprawdę dobre ogumienie, cieszące się świetnymi opiniami i dobrymi wskaźnikami jakości, a będące równocześnie przystępne cenowo.

Oferty w PROMOCJI

POZOSTAŁE OFERTY