Opony Ciężarowe Uniroyal - Sklep AlleOpony24.pl
Filtruj według
Kategorie
Cena
Producenci
Filtruj

Opony Ciężarowe Uniroyal

Uniroyal - marka z niemal 150 letnim doświadczeniem w klasie premium.

Marka Uniroyal to jedna z tych marek, które są najbardziej rozpoznawalne na świecie. A wszystko rozpoczęło się w roku 1868, od małego sklepiku w Liege i wizji jego właściciela. To bowiem Oscar Englebert był tym człowiekiem, który dał życie marce. Sprzedawał w swoim sklepie wyroby gumowe, ale wiedział, że guma to przyszłość. Takie podejście sprawiło, że w synu zaszczepił wizję rozwoju rodzinnego interesu w obszarach produkcji właśnie opon.

Zaowocowało to szybkim wystartowaniem produkcji, nadzorowanej przez Oscara Engleberta Juniora. Początkowo były to opony rowerowe oraz do pojazdów ciągniętych przez konie. Jednakże hydrofobowe właściwości gumy pchały pasjonata do dalszego rozwoju. Wkrótce więc w fabryce zaczęły powstawać pierwsze opony samochodowe.

Odnosząc pierwszy sukces, marka rozpoczęła produkcję opon do samochodów wyścigowych, doprowadzając do zwycięstwa na torze w Le Mans.Wszystko dzięki temu, że opony nie trzeba było wymieniać w 24 godzinnym wyścigu. Tym samym Englebert rozwinął działalność stając się pierwszym producentem opon motoryzacyjnych w krajach Beneluksu i jednym z pierwszych w całej Europie.

Przełomem było wprowadzenie zygzakowego wzoru opon w roku 1914. W efekcie, dzięki fenomenowi i skokowemu wzrostowi popularności, produkcja urosła czterokrotnie.

Kolejnym, kamieniem milowym w historii marki było połączenie z US Rubber w latach 50-tych. Tak właśnie narodziła się marka Uniroyal w latach 60-tych.

Od tego czasu nastąpił dynamiczny wzrost firmy i droga ciągłego dążenia do doskonałości i oferowania coraz to lepszych rozwiązań. Droga ta trwa do dzisiaj, a w międzyczasie przyciągnęła uwagę koncernu Continental.

Dziś marka Uniroyal to dostawca opon różnego typu, w przewadze do samochodów osobowych. Są jednak rozwiązania również przeznaczone do samochodów ciężarowych. Niezależnie jednak do tego - wszystkie opony marki Uniroyal są po prostu dobrej jakości. Oferują spełnianie norm (na przykład oznaczenie M+S - Mud + Snow czy 3PMSF, czyli symbol Alpejski, gwarantujący testowanie opon i ich działania w warunkach zimowych).

Oferty w PROMOCJI

POZOSTAŁE OFERTY