Opony Ciężarowe Sava

Sava - marka znad rzeki Sawy w Słowenii.

Historia marki Sava zaczyna się już w 1920 roku, kiedy u zbiegu rzeki Sawy i Kokry, w miejscowości Kranji w pólnocno-zachodniej Słowenii, czterech lokalnych przedsiębiorców dogaduje się i zakłada fabrykę kauczuku w centrum miasta. Marka Vulkan będzie od tego czasu znana jako producent wyrobów z gumy.

Rozwijała się ona dynamicznie do 1931 roku, kiedy wykupuje ją austriacki producent gumy Semperit. Zwiększa to zakres produkcji fabryki, gdyż zaczynają być produkowane również pierwsze opony. Kolejne przejęcie ma miejsce w 1939 roku i wtedy fabryka ostatecznie trafia do niemieckiego, czołowego producenta opon i pozostaje w jego rękach aż do zakończenia wojny.

W roku 1946, kiedy minęła wojenna zawierucha, firma i fabryka zostają znacjonalizowane, przybierając nazwę Sava Rubber Products Company. Po dwóch latach pozostaje jedynie członSava” i rozpoczyna się produkcja dętek oraz opon samochodowych pod tą marką. Kolejne lata to przenosiny fabryki w obecne miejsce oraz rozpoczęcie produkcji bezdętkowych opon, dostosowanych do dużych prędkości. Następnym krokiem była umowa joint-venture z firmą Semperit i powstanie spółki Sava-Semperit. Owocuje to rozpoczęciem produkcji, w 1974 roku, pierwszych opon radialnych do samochodów osobowych. Lata następne to dynamiczny rozwój asortymentu oraz kolejne alianse strategiczne. Ostatecznie w 1995 roku rozpoczynają się rozmowy z firmą Goodyear Tire & Rubber, z siedzibą w Akron, by w dwa lata później przekazać koncernowi 60 % udziałów w firmie Sava. Dzięki temu, u progu XXI wieku firma wchodzi na giełdę, a następnie następuje coraz większe przejęcie marki przez koncern Goodyear, co owocuje dołączeniem do czołówki światowych producentów opon. Otwarło to marce Sava drogę do kolejnych, europejskich rynków i umożliwiło dalszy, bardzo dynamiczny rozwój.

W naszej ofercie znaleźć można ciężarowe opony marki Sava, które zasługują na szczególną uwagę. Wynika to z faktu, iż można natrafić na rozwiązania co prawda budżetowe, jednakże charakteryzujące się bardzo dobrymi parametrami. To nie tylko opony ciężarowe o różnych zastosowaniach - do jazdy szosowej, na różne osie napędowe. To przede wszystkim opony o dobrych parametrach dotyczących klasy energetycznej i przyczepności, indeksu nośności czy prędkości, ale również oznaczone specjalnymi znakami M+S (Mud+Snow) oraz 3PMSF (“symbol Alpejski”), co oznacza wyjątkowe bezpieczeństwo podczas jazdy zimą, potwierdzone wieloma testami i badaniami. Dlatego też warto zainwestować niewielkie kwoty za te całkiem dobre opony.

D

B

74 dB