Opony Ciężarowe Orium - Sklep AlleOpony24.pl
Filtruj według
Kategorie
Cena
Producenci
Filtruj

Opony Ciężarowe Orium

Marka Orium - europejska jakość o światowym zasięgu.

Sama historia fabryki Orium sięga aż 1935 roku. Wtedy to powstał zakład produkcyjny na terenie Francji, który jest wykorzystywany do dziś. Zakład ten powstał jako producent wyrobów gumowych, więc nie był od początku nastawiony na produkcję opon.

Ta rozpoczęła się dopiero w 1959 roku, od ogumienia diagonalnego, gdyż takie wtedy było jeszcze w modzie. W roku 1972 została już wyprodukowana pierwsza opona radialna. Było to możliwe dzięki intensywnemu rozwojowi samej marki oraz zdolności produkcyjnych.

To przyciągnęło uwagę potężnego koncernu BFGoodrich, z którym podpisano stosowne umowy, w tym ustalenia licencyjne odpowiednio w 1974 i 1978 roku. Od tej pory marka Orium korzysta w głównej mierze z know-how większego i bardziej doświadczonego partnera, dalej jednak stanowiąc osobny podmiot rynkowy. Pierwsze próby łączenia zostały podjęte w 1997 roku, w formie umowy joint venture. Ostatecznie w roku 2007 marka Orium wraz z koncernem BFGoodrich założyła wspólną spółkę, ostatecznie łącząc losy z potentatem i dołączając ostatecznie do grupy Michelin. To spowodowało, że w 2013 roku skierowała swoją uwagę również na rynek opon do samochodów osobowych.

Dziś jest to w naszym kraju marka głównie kojarzona z oponami ciężarowymi. Na szczególną uwagę zasługują bardzo solidne opony ciężarowe do pracy terenowej. Są to rozwiązania nie tylko dobre jakościowo, jeśli chodzi o indeksy nośności, prędkości czy klasy energetyczne, ale również produkty przeznaczone do faktycznie skrajnych warunków (wiele modeli posiada bowiem oznaczenie M+S, czyli Mud + Snow informujące, że opona dobrze poradzi sobie na ośnieżonej i śliskiej nawierzchni). Jednakże marka Orium to również opony do zastosowań szosowych, w tym do osi napędowych. Te również charakteryzują się bardzo dobrymi wskaźnikami, co zresztą jest typowe dla marek grupy Michelin. Dlatego też można swobodnie rozważać te ogumienie przy chęci wyposażenia całej floty w nowe opony. Nie zawiedziesz się.

Oferty w PROMOCJI

POZOSTAŁE OFERTY