Opony Ciężarowe Longmarch

Marka Longmarch - jedna z pierwszych marek opon radialnych.

Chiny słyną z tego, że bardzo duże środki jakiś czas temu zainwestowały w rozwój przemysłu, by dogonić gospodarczo Zachód i móc z nim rywalizować. Pokłosiem tego działania jest bardzo dynamiczny rozwój branży oponiarskiej na terenie tego kraju.

W efekcie, wielu producentów opon o światowych zasięgach pochodzi właśnie z Chin. Dobrym przykładem pozostaje tutaj właśnie marka Longmarch koncernu Roadlux. Ponieważ opony te są prezentowane z wykorzystaniem zarówno jednej jak i drugiej nazwy, również takim nazewnictwem będziemy się posługiwać.

Za produkcję tych opon odpowiada fabryka opon Long March Chaoyang, która na rynku znajduje się od roku 1966. Od tego czasu minęło ponad 50 lat, w trakcie których przeprowadzono setki prób projektowych, wiele badań i analiz, by ostatecznie ustalić to, czym powinna charakteryzować się dobra opona przemysłowa. Wykorzystywano do tego naprawdę nowoczesne technologie jak na tamte czasy, sprowadzane specjalnie z Niemiec, Holandii czy Japonii.

W zasadzie od samego początku marka Longmarch nakładła ogromny nacisk w rozwoju na konkretny projekt opon, przekładający się na najlepsze osiągi. W efekcie, na dzień dzisiejszy, marka ta swobodnie eksportuje opony do ponad 45 krajów, włączając w to kraje Ameryki Północnej i Południowej, Afryki, Azji Południowo-Wschodniej czy Bliskiego Wschodu. To bardzo ważna uwaga, zwłaszcza w kontekście obecności firmy w Kanadzie. To tam testowano opony na bardzo trudnych drogach łupkowych oraz żwirowych. Wypracowano w ten sposób system produkcji opon, które swobodnie poradzą sobie z tego typu wyzwaniem.

Obecnie opony marki Longmarch firmy Roadlux spełniają najwyższe normy jakości - mają zarówno spełnioną normę ISO9001: 2000 jak i aprobatę Departamentu Transportu Stanów Zjednoczonych oraz wiele certyfikacji. Dzięki temu opony tej marki to dobre, radialne rozwiązania do samochodów ciężarowych - głównie do tras dalekobieżnych i zastosowań szosowych na osi napędowej. Ścisłe testy opon w fabryce Longmarch / Roadlux sprawiają, że opony te charakteryzują się dobrą jakością.